- Dni Lajosa Mocsáryho
- Dorota
- Naše Vianoce
- Sviatky lásky
- Projektový deň v Bátke
- Prednášal Tvrtko Vujity
- Deň Zeme 2012/2013
- Mimoriadna literárna hodina
- Počul si už zvesť ?
- Projektový deň v Rimavskej Seči
- Takí sme boli
- Počul si už zvesť ? 13. ročník súťaže
- Bábkové predstavenie
- Halloween party
- Spomienka na revolúciu v 1848
- Lúčiaci sa žiaci 2014 / 2015
- Slávnostné otvorenie školského roku
- Spomínanie a plánovanie - 20. výročie školy
- Halloween party 2015 / 2016
- Deň maďarskej kultúry
- Poskytnutie prvej pomoci, oživovanie
- Mimoriadna hodina dejepisu
- Lúčia sa žiaci 2015/2016
- Projektový deň v Tornali
- Mimoriadna hodina angličtiny
- Deň ovocia na škole
- Dopravné ihrisko v Lučenci
- Dni Mocsáryho so združením Motovidlo
- Výtvarná súťaž
- 5.A na Šomoške
- Rozprávka o kráľovi Matiášovi
- O škole
Dni Lajosa Mocsáryho
Mocsáry- napok
Iskolánk ebben az évben is megemlékezett névadójáról, Mocsáry Lajosról. A hetet egy őszi kiállítással nyitottuk, melyet a nevelőnénik készítettek a gyerekek rajzaiból, munkáiból. 2012. október 16-án a városi múzeumba látogattunk az 1.- 4. évfolyam tanulóival, ahol nagyon érdekes előadást hallhattunkk, láthattunk a ragadozómadarakról, baglyokról. Megcsodálhattuk a sasok, keselyűk, ölyv, karvaly és a baglyok preparátumait. Megtudhattuk, hogy a ragadozómadaraknál a nőstény a nagyobb, és ő irányítja a hímet. Betekintést nyerhettünk abba, hogyan vadásznak, miért jó a baglyok hallása. Hallhattuk egyes fajok hangját, sőt egy nagyon érdekes kisfilmen bemutatták, milyen jó a bagoly hallása és látása, amely a hó alatt is észrevett egy védtelen mezei egeret, és természetesen el is ejtette.
Az előadás után elsétáltunk a Mocsáry utcába, s miután visszaérkeztünk az osztályokba nagyon finom gyümölcstálakat készítettünk, s természetesen a nap végén ezeket meg is kóstolhattuk.
Régi népi hangszerek
A Mocsáry Lajos – napok keretén belül került sor iskolánkon egy rendhagyó zeneórára is, melyen Tündik Tamás, a Szélrózsa táncegyüttes vezetője, a Gyepük Népe Alapítvány elnöke adott elő. Tamás Budapestről érkezett hozzánk, s mint ahogy ő is elmondta, sok helyre jár előadni, szereti megismerni a különböző régiókban élő gyerekeket, s azt is, mit tudnak a népi kultúráról.
Bő egy órában a harmadik-, negyedik – és ötödik évfolyam tanulóinak volt szerencséje megismerkedni azokkal az egyszerű népi hangszerekkel, melyeket a magyar nép már több évszázada használ. A dorombot, különféle furulyákat és az ütőgardont a gyerekek meg is szólaltathatták, sőt, énekelhettek is vele. Az előadás folyamán találós kérdések is elhangzottak a népi hangszerekről, állattokról, fákról, melyek gondolkodásra serkentették tanulóinkat. Több jó válasz is érkezett a közönség soraiból, akik jutalomképp az előadás után kézműves foglalkozáson vehettek részt, ahol barackmag-sípot készíthettek. S hogy a játék se maradjon ki, a közel 80 tanuló két népi játékot is megtanulhatott Tündik Tamástól, így ez a nap vidáman, játszva zárult, nagy tapssal végződött.